Sezóna na naší jízdárně vypuká začátkem jara, kdy je již teplota vyšší pro dobro jezdců i koní. Pouze výjimečně vyjíždíme i v zimě. Provedeme Vás kouzelnými místy a zákoutími na mnoha místech ještě panenské přírody. Zjistíte, že svět je z koňského hřbetu opravdu kouzelný. 

Hucul, jako plemeno koní, je nejkratší dobu domestikován. Zachoval si spoustu původních instinktů a přirozeného chování. I proto je tento kůň hor otužilý a nenáročný. Tyto vlastnosti mu umožňují celoročně přežívat na pastvinách pouze s přikrmováním senem a slámou. Při tomto pastevním chovu se stádo stává zcela samostatným a téměř soběstačným.

Právě na těchto malých otužilých horských koních provádíme vyjížďky do okolní beskydské krajiny v malebném horském údolí potoka Mazák v samém srdci chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy. Bezpečně Vás horskými stezkami a cestami donesou až na hřebeny hor s krásnými výhledy. Stejně jako při pěší turistice můžete vnímat krajinu, ale bez velké námahy a s lepším výhledem.

Koně s jezdci procházejí krajinou tiše a bezpečně zvládají blátivý terén, říční soutěsky, stejně jako kamenité části lesních stezek, a tak Vám umožňují vnímat kouzlo přírodních zákoutí. Případný klus a cval na rovných úsecích trasy je příjemným zpestřením.

Pokud Vás láká projížďka na koni beskydskou krajinou, naše jízdárna Vám nabízí tyto možnosti:

  • Do okolí se vypravujeme na vyjížďky s maximálně 5 člennými skupinami jezdců za zkušeným průvodcem.
  • Doporučujeme minimální věk samostatného jezdce 9 let a maximální váhu jezdce 90 kg.
  • Vyjíždíme na 1 až 3 hodinové vyjížďky.
  • Cena je 240 Kč/hodinu a zapůjčeného koně.
  • Větším skupinám dětí nabízíme vyjížďky na 15 a 30 minutovém okruhu v nejbližším okolí. Na tomto okruhu vedeme koně s jezdci a pomáháme jim radou i prakticky.


Návštěvu je z praktických důvodů třeba předem dohodnout - viz kontakty.

Pro odpočinutí nebo snězení svačiny je k dispozici ohniště s posezením. V případě zájmu lze domluvit delší pobyt a hromadnou slevu.

Proč právě Hucul?

Protože Hucul nebyl v minulosti dlouhodobě šlechtěn, netrpí častými koňskými problémy (náchylností k různým nemocem, štěpením kopyt apod.). Z toho pramení jeho výhody, jako odolnost, tvrdá kopyta a pod. Jeho kratší nohy mu nedovolí soupeřit s velkými koňmi v rychlosti, ale u vytrvalosti a terénní dostupnosti má často navrch. Ve své nejčistší genetické podobě má šedopopelavou barvu, dnes se vlivem křížení častěji vyskytuje v barvě černé a hnědé. K jeho vzhledu patří i hustá melírovaná hříva a ocas.